دکتر آکو حمزه ای |کربوکسی تراپی
کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی از جدید ترین متدد های درمانی می باشد که نخستین بار در دهه ۹۰ در کشور فرانسه معرفی شد. اثربخشی این روش درمانی بسیار قابل توجه است به همین دلیل در سراسر جهان توسط متخصصان پوست از آن استفاده می شود.

 در این مطلب برای جوانسازی پوست کربوکسی تراپیبه طور مستقیم زیر پوست تزریق می گردد این عمل در هر نقطه از بدن قابل تزریق است از جمله بازو باسن پا ها گردن می توان بود.

 گاز دی اکسید کربن می تواند در منطقه ظریف مثل پوست های نازک که در اطراف چشم هستند هم تزریق شود از این درمان به منظور کم شدن چربی و سلولیت و افتادگی پوست خطوط چین و چروک جای آکنه و گودی زیر چشم استفاده می کنند.

ما به صورت طبیعی کربن دی اکسید تولید می کنند بنابراین فرقی نمی‌کند که کربوکسی تراپی به بدن تزریق شود و می تواند از این موضوع اطمینان داشته باشید و هیچ گونه واکنشی نشان نمی دهد و به خوبی می‌توان آن را انجام داد بنابراین درمان از طریق کربوکسی تراپی بسیار موثر است و عوارض جانبی آن کم می باشد

کربوکسی تراپی چگونه عمل میکند؟

 

در این عمل به ناحیه تحت درمان تزریق می‌شود و نواحی متفاوت خواهد بود اگرچه این ماده به صورت طبیعی به واسطه سلول های بدن تولید می گردد.

 اما زمانی که مقدار آن بیش از حد عادی باشد بدن مجبور به پاسخگویی می‌شود زمانی که وارد بدن می گردد سیستم گردش خون در ناحیه تعریف می‌شود و خون بیشتری را به آن محدود می رساند.

 به منزله کمبود اکسیژن تلقی می کند به همین دلیل رگ های خونی شرایط خاصی را کنترل می‌کند و پاسخ باعث می‌شود که اکسیژن در آن ناحیه بیشتر شود و امسال نیز افزایش پیدا کند.

به احتمال زیاد میزان کلاژن یک ماده اساسی برای صاف کردن و شفاف شدن پوست می باشد بسته به اینکه در مورد برای چه قسمتی از بدن است متفاوت می شود مثلاً برای درمان سلولیت افزایش رسوبات چربی به حجم زیادی از یک کربن برای آن محدود امتیاز است.

این ماده به سلول‌های چربی و بافت همبند حمله می‌ کند و آن ها را درهم می‌شکند و کار خودش را آغاز می کند

کربوکسی تراپی چگونه انجام میشود؟

 

درمان کربوکسی تراپی معمولا سریع اتفاق می‌افتد و بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه زمان می برد.

پزشک به واسطه یک مخزن که شامل دی اکسید کربن از محلول های استریل شده و سوزن های بسیار نازک و گاز را وارد زیر پوست می کند.

در طی درمان احساس سوزش و درد طبیعی است که استفاده از کرم های موضعی بی حس کننده آن ها را رفع می کند.

هنگام انجام تزریق کمی حالت فشار بر روی آنها احساس می‌کنند که به دلیل گسترش کار در زیر پوست است و بعد از درمان مقداری کبودی می ببینید این احتمال تا ۲۴ ساعت وجود دارد که احساس سوزش کبودی و کمی درد داشته باشید.

تماس و مشاوره رایگان : ٠٩٠٢٢٦٣٥٥٥٥

تماس با ما

شما میتوانید در این قسمت با ما در تماس باشید

شماره های تماس با کلینیک: 02122143600 و 09022635555

آدرس مطب: تهران، سعادت آباد، بلوار پاكنژاد، چهارراه سرو، كوچه جوى پا، پلاك ٣٨، طبقه ٥، واحد ٢٥