دکتر آکو حمزه ای |مزونیدنینگ
مزونیدنینگ

مزونیدنینگ

داشتن پوست سالم شاداب زیبا و با طراوت در سنین جوانی باعث می شود که در طولانی مدت و بالا رفتن سن فرد احساس کند که مشکلات پوستی برای او به وجود آمده است.

به همین دلیل به دنبال راه کارهای مناسبی به جهت داشتن پوستی صاف و یکدست است، و این افراد امکان دارد روش های مختلفی را برای از بین بردن چین و چروک های پوست خود به کار ببرند.

از جدید ترین روش هایی که برای جوانسازی پیشنهاد می ‌شود استفاده از مزونیدلینگ است این روش ترکیبی برای جوانسازی پوست و مزیت های مختلفی دارد.

 مزونیدلینگ طلایی یک روش و باسازی پوست به حساب می آید بلکه با استفاده از این روش رشد مو ها هم کمک می‌کند و مانع از ریزش آنها می‌شود.

در مزونیدلینگ روند تولید الاستین در سطح پوست افزایش پیدا می کند و به همین دلیل پوست مستحکم تر می شود و اگر برای مو استفاده شود موها دوباره استحکام و زیبایی خود را پیدا می‌ کنند.

از آنجایی که این روش و شیوه های جدید است برای رفع مشکلات پوستی و مو و کاربرد دارد ولی هنوز هم نقاط ابهام زیادی برای آن به وجود آمده است.

بسیاری از افراد تا از شیوه انجام آن هم اطلاعی ندارند و نمی دانند که با انجام این کار دقیقا چه اتفاقی برای پوست و موی آنها به وجود می‌آید.

همین موضوع باعث شده است که شایعات زیادی وجود داشته باشد.

بنابراین انجام این کار نیازمند تحقیق و داشتن اطلاعات زیادی است از انجام دادن آن نترسید و این را بدانید که مزونیدلینگ از روش های شناخته شده برای جوانسازی و زیبایی مو است.

در ادامه قصد داریم در رابطه با مزونیدلینگ اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار بدهیم تا با آگاهی بیشتر به به انجام این روش بپردازید و خیالتان آسوده باشد پس با ما همراه باشید.

مزونیدلینگ چیست؟

 

مزونیدلینگ از ترکیب دو کلمه نیلی و میزوو تشکیل شده است همین موضوع نشان می‌دهد.

این روش از روش های ترکیبی برای جوانسازی مو و پوست است ترکیب مزوتراپی و میکرونیدلینگ می باشد که هر دو از روش های متداول در حوزه پوست و مو می باشند.

در مزونیدلینگهای مزوتراپی از طریق سوزن های میکرونیدلینگ وارد پوست می شود و با نفوذ به بافت ‌های آسیب‌ دیده آن ها را درمان می کند استفاده از این روش برای پوست باعث تسریع روند تولید کلاژن می شود.

این موضوع خاصیت ارتجاعی پوست را ارتقا می‌دهد و انعطاف پذیر را به پوست بر می گرداند و باعث می ‌شود چین و چروک ها از بین برود و باعث جوان سازی پوست شود.

 بنابراین می‌توان گفت که میزو نیدلینگ هم از روش های پیشرفته برای از بین بردن مشکلات پوست به ویژه درمان پیری پوست است اگر دارو های مخصوص با استفاده از این روش به پوست سر تزریق شود.

سلول های تولید کننده الاستین و فولیکول های مو را تحریک می کند تا رشد موها افزایش پیدا کند این روش با تقویت ریشه مو باعث استحکام مو ها و جلوگیری از ریزش آن ها می شود

در مزونیدلینگ دقیق پوست دقیقا چه اتفاقی می افتد؟

 

برای انجام مزونیدلینگ پوست از سیستم های تجربه سوزنی استفاده می شود این دستگاه ها تعداد زیادی سوزن ریز و ظریف دارند که دارو های مخصوصی در راستای این سوزن ها به پوست سبزه می شود.

بعد از شروع درمان با روش پزشک های بی حسی و دارو های خاصی را به پوست هدیه می‌کند البته نسبت به روش‌های مزوتراپی روشی کم خطر  است.

اما برای به حداقل رساندن از بی حسی های موضعی استفاده می شود بعد از مرحله بی حسی کوکتل های مزوتراپی را در سیستم سوزن دیجیتال می گذارند.

پزشک با توجه به سن بیمار نوع پوست و میزان آسیب دیدگی محک و مقدار دارو را تنظیم می‌کند و آن را به عمق پوست می فرستد مدت زمان درمان با توجه به همین موارد مشخص می شود.

قرار دادن این سیستم بر روی پوست سوزن ها وارد می شوند و در ناحیه میانی اپیدرم و درم قرار می‌گیرند محل ورود و قرارگیری سوزن در این روش میکرو پانچ است که از طریق آن دارو ها وارد پوست خواهند شد.

 ورود این دارو به پوست باعث تحریک کلاژن و رفع اثرات پیری می شود تعیین تعداد جلسات مورد احتیاج برای انجام این روش به نوع آسیب شدت جراحات و آسیب دیدگی نوع پوسن فرد و ناحیه درمان بستگی دارد.

 پزشک در جلسات در رابطه با این موضوع با بیمار صحبت می کند تا جلسات را مشخص کند ولی معمولا بین ۶ تا ۸ جلسه است که فاصله آن ها یک تا دو ماه می باشد و بسته به شرایط پزشکی امکان دارد جلسات کمتر یا بیش تری را برای فرد تجویز کند.

شرایط اصلی برای استفاده از مزونیدلینگ حل مشکلات پوست و مو است که سلامت عمومی داشته باشد استفاده از این روش برای مشکلات پوستی مثل جای جوش آکنه زخم بلکه ناشی از افزایش سن و قرار گرفتن در نور خورشید یا بارداری پیشنهاد می‌شود. این روش را برای برطرف کردن ترک های پوستی بعد از بارداری و کاهش وزن استفاده می کنند.

تماس و مشاوره رایگان : ٠٩٠٢٢٦٣٥٥٥٥

تماس با ما

شما میتوانید در این قسمت با ما در تماس باشید

شماره های تماس با کلینیک: 02122143600 و 09022635555

آدرس مطب: تهران، سعادت آباد، بلوار پاكنژاد، چهارراه سرو، كوچه جوى پا، پلاك ٣٨، طبقه ٥، واحد ٢٥