دکتر آکو حمزه ای |مزوتراپی
مزوتراپی

مزوتراپی

مزوتراپی از روش ‌های درمانی برای پوست است  کاربردهای بسیار متنوعی دارد و در سطح جهانی شناخته شده است و درمان کم آبی پوست و از بین بردن چین و چروک های سطحی و همچنین از بین بردن سلولیت و رفع ریزش مو کمک بسیار زیادی می کند و اضطراب از روش های درمانی برای پوست و زیبایی است.

 در این روش مواد ویژه خاصیت درمانی تزریق شده است این موارد خاص با توجه به مشکل تعیین می‌شود مواردی مثل عصاره‌ های گیاهی آنزیم ها ویتامین ها هورمون ها داروها از موادی هستند که به واسطه های این روش از طریق مزوتراپی انجام میشود.

به طور کلی می‌توان گفت مزوتراپی یکی از روش های درمانی است که به درمان موضعی پوست کمک بسیار زیادی می کند.

این روش در سطح جهانی بسیار پر طرفدار شده است و تمامی مشکلات پوستی از جمله کم آبی پوست چین و چروک های سطحی هستند ریزش مو و سلولیت ها را درمان می کند این روش با استفاده از تزریق انجام می‌شود یعنی مواد خاصی با توجه به مشکلات پوست و مو زیر پوست تزریق می گردد.

این مواد با توجه به مشکل تعیین می‌شوند مواردی مثل عصاره گیاهان آنزیم هورمون ویتامین از جمله مواردی هستند که در استفاده از این متد و برای پوست و مو کارساز هستند واژه مزوتراپی از دوبخش مزوتراپی تشکیل شده است که در زمان لاتین به معنی میانی و درمان است.

همانطور که از اسمش مشخص است یعنی لایه میانی پوست را درمان می‌کند اگر بخواهیم خیلی ساده بگویم پوست از چه قسمت اپیدرم و هیپودرم تشکیل شده است که در لایه میانی است بافته های پیوند انعطاف بیشتری دارند.

برای پروتئین و کلاژن و هیالورونیک اسید و الاستین در آن قرار دارد این رشته های پروتئینی رطوبت پوست را حفظ می‌کند وسفتی ان را برمیگرداند و انعطاف پذیری میشود وقتی سن بالا میرود مقدار این رشته را کم می شود و در نتیجه پوست کدر شدن و خشک می گردد .

با توجه به اینکه مزوتراپی یک روش برای دسترسی پیدا کردن به لایه میانی پوست در حالت عادی اپیدرم به طور کامل بر روی پوست قرار می گیرد و آن را می پوشاند.

بین عناصر طبیعی تنها جیوه قدرت عبور از اپیدرم را دارد دارو های موضعی خیلی سخت می توانند به این لایه نفوذ کنند رسیدن به این لایه از آن استفاده می شود.

روش های بدون سوزن هم برای این مزوتراپی وجود دارد که ساز و کار دیگری از خود نشان می دهند .

 برای مزوتراپی از سوزن های نازک و کوتاه است مثلاً برای مزوتراپی های پوست کف سر و درمان و قطعی ریزش مو از داروی ماینوکسیدیل استفاده می شود که به صورت مستقیم به لایه درم آن را تزریق می کنم.

ماینوکسیدیل در حالت عادی از اپیدرم رد میشود و برای همین در مزوتراپی بهتر این روش استفاده از این متر می باشد

مزوتراپی مو

 

از شایع ترین مشکلاتی که مردم کل دنیا با آن دست و پنجه نرم می‌کنند ریزش مو سر این مشکل بسیار متعدد هستند.

گاهی می تواند یک مسئله ژنتیکی باشد و گاهی آن ناشی از بیماری ها و اطلاعات مختلفی هستند متاسفانه اطلاعات دقیق در رابطه با مکانیسم دقیق ریزش مو و هنوز در دسترس نیست به همین دلیل دارو های موجود بر روی همه افراد می توانند تاثیر گذاری خاصی داشته باشند.

 درمان روتین برای ریزش مو استفاده از ماینوکسیدیل به صورت موضعی و استفاده از برخی از دارو های خوراکی به نام فیناستراید بیش ترین تاثیرگذاری را بر ریزش مو داشته است این دو برای حدود ۵۰ درصد از مصرف کنندگان تاثیرگذار بودن و نیمی دیگر چندان برای آن ها موثر نبود.

مزو تراپی مو از روش های درمانی است که امروز پیشرفت چشمگیری داشته است و به درمان ریزش مو کمک بسزایی می‌کند تاثیر بسیار خوبی ایجاد کرده است که حالت کمتری دارد و کاربرد آنها بسیار زیاد است.

مزوتراپی مو باعث توقف ریزش مو تحرک رشد مو میشود در مزوتراپی ترکیبی از مواد مختلف به درون پوست اضافه می گردد این مواد شامل عصاره گیاهان ویتامین آنزیم هورمون فاکتورهای رشد داروهای مختلف و دیگر عوامل است

لایه میانی دارای بافت پیوندی است که رشته‌های الاستین و کلاژن و همچنین یاهیا لوریک اسید در آن قرار دارد این بخش انعطاف پذیری بیشتری دارد و انواع اقسام ساختار های مهم پوست را در بر می‌گیرد.

از ساختارهای فولیکول مو محافظت می کند پول شامل ۲۹ سلول است که یک یا چند پیاز را در خود جای می دهد پیاز مو هم محلی می باشد که تارهای مو را می‌سازند و رشد مو به عهده آن است بخشی از تار مو که ما می بینیم را ساقه مو می گویند در مزوتراپی با استفاده از سرنگ ترکیبات خاصی به این لایه تزریق می شود.

چون پیاز مو در این لایه قرار دارد آن را تحت تاثیر قرار می دهد و به ترمیم و بازسازی آن می پردازد دارو های موضعی مثل ماینوکسیدیل معمولا نمی توانند از لایه اپیدرم عبور کنند به همین دلیل مزوتراپی بیش تر است استفاده از دارو های موضعی بر روی ریزش مو تاثیر گذار است

مزوتراپی بازو

 

ازروش هایی که بسیاری از افراد به دنبال کم کردن چربی ها در ناحیه بازو هستند و آن را انتخاب می‌کنند می‌ توان به مزوتراپی اشاره کرد.

لاغری به روش مزوتراپی یک روش ساده است که با تجربه یک ماده خود در زیر پوست و کم ترین عوارض می تواند بی شترین نتیجه را داشته باشد.

این روش به گونه ای است که هیچ اتفاقی نمی افتد یعنی کاهش چربی به واسطه سرنگ انجام می شود و فقط مقداری دارو به واسطه سنگ‌های بسیار کوچک به آن تزریق می شود یک روش های بی خطر برای کم کردن چربی ها است که درد و بیهوشی ندارد و نیاز به جراحی نیست و کاملا به صورت سرپایی می باشد.

این روش با استفاده از نوعی دارو و ویتامین های خاص به واسطه پزشک به لایه میانی پوست تزریق می گردد با انجام مزوتراپی تحریک سلول های چربی از بین خواهند رفت و چربی سوزی در آن یک اتفاق می ‌افتد چربی سوزی ممکن می شود  و ظرف چند هفته از بدن دفع می گردند.

در این روش در همه نواحی میزبان برای کم کردن چربی مورد استفاده قرار بگیرد بیشترین استفاده از مزوتراپی در از بین بردن چربی ناحیه پهلو ران و شکم و بازو است اما استفاده از مزوتراپی چربی سوزی محدود نمی شود و برای کم کردن درد های التهابی ناهنجاری های استخوانی در زمان ریزش مو و موارد دیگر از آن استفاده می کنند.

 بنابراین جای تعجب ندارد یکی از روش های خواستنی و محبوب در سراسر دنیا است با توجه به ناحیه چربی سوزی حجم چربی در آن محدوده هم چنین وضعیت بیمار تعداد جلسات آن متغیر میشود.

گاهی احتیاج است که ۱۵ جلسه مراجعه شود معمولا ۳ تا ۵ جلسه زمان لازم تا تغییرات ناشی از مزوتراپی است که در هر جلسه مقدار کمی تجربی را از بین می روند اما در بعضی از بیماران بعد از یک جلسه می تواند نتایج خوبی را ببیند توجه کنید که هر جلسه حدود نیم ساعت زمان می‌ برد.

به طور متوسط دو هفته زمان لازم است و تغییرات را مشاهده کنید بنابراین در رابطه با این متدد باید صبر و حوصله به خرج بدهید چربی هایی که در ناحیه بازو هستند با گرفتن رژیم های سخت معمولا از بین می ‌رود و چربی این ناحیه می‌گذارد استفاده از مزوتراپی بهترین روش برای لاغر کردن چربی های بازو است.

تماس و مشاوره رایگان : ٠٩٠٢٢٦٣٥٥٥٥

تماس با ما

شما میتوانید در این قسمت با ما در تماس باشید

شماره های تماس با کلینیک: 02122143600 و 09022635555

آدرس مطب: تهران، سعادت آباد، بلوار پاكنژاد، چهارراه سرو، كوچه جوى پا، پلاك ٣٨، طبقه ٥، واحد ٢٥