دکتر آکو حمزه ای |بوتاکس
بوتاکس

بوتاکس

طبق آمار های جهانی بوتاکس یکی از پرطرفدار ترین روش ها برای جوانسازی می باشد که از بین بردن چین و چروک کمک بسیار زیادی می کند سابقه استفاده از بوتاکس به بیش از پنجاه سال پیش بر می گردد اما به کارگیری آن در طول سال ها تغییراتی داشته است.

در این متن  می خواهیم در رابطه با اساس علمی تزریقات بوتاکس و سوالات متداولی که در تزریق بوتاکس به وجود می‌آید آمده است را پاسخ دهیم پس با ما همراه باشید.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یک داروی تزریقی است که با فک عضلات صورت باعث می شود خطوط آن ناحیه از بین برود این دارو از بتلو نیوم که یک نوع سم از نوع a است که به صورت کاملا موقتی باعث فلج شدن قسمتی از عضلات می شود علت اصلی ایجاد چین و چروک هایی که متحرک هستند.

 ترک داشتن برخی از عضلات است و اگر آن ها فلج شود و باعث می شود دیگر خطوط در آن ناحیه به وجود نیایدتزریق بوتاکس از روش های کم تهاجمی برای زیباسازی و جوانسازی پوست است.

 به عنوان روشی موثر و ایمن عمل می‌کنند و شناخته شده است این روش به از بین بردن خطوط ظریف چین شروع که در اطراف چشم بستن کمک بسیار زیادی می کند.

البته برای خطوط بخش مختلف صورت مثل خطوط افقی و خطوط اخم در پیشانی هم قابل تزریق است و می توان به واسطه بوتاکس آن ها را رفع نمود.

بتولونیوم نوع Aچیست؟

تقریبا تمامی دارو هایی که در ساخت بوتاکس هستند این ماده وجود دارد.

نبتولونیوم نوعی ماده سمی برای اعصاب است که می تواند عملکرد اعصاب آن ناحیه که تحت تاثیر قرار گرفته است و ان به صورت موقت از کار بیاندازد.

عضلات که ارادی هستند در تزریق شدن پیام انقباض از سوی مغز و از طریق اعصاب و آنها می رسد از راه دیگر در محل عضله این سم تزریق شده باشد عملکرد حرکتی به صورت کامل مختل می شود و فلج عضلات آن ناحیه را در پی دارد .

بتولونیوم یک باکتری است و یکی از کشنده ترین سم های تولیدی در طبیعت هم هست برای یک انسان ۷۰ کیلوگرمی مقدار میزان مجاز تنها ۷۰ میلی گرم از این سم است که مشکلی ایجاد نکند. بوتولونیوم همان سمی ایست که در صورت جوشانده نشدن کنسرت باعث بوتولیسم های کشنده میشود.

آیا تزریق بوتاکس روشی ایمن است؟

 

موادی که در بوتاکس وجود دارد خطراتی که در همان باکتری اصلی این سم وجود دارد را تولید نمی کند.

این سم زمانی کشنده است که وارد گردش خون شود در استفاده درمانی برای بوتاکس تنها به صورت موضعی می توان از این ماده استفاده کرد.

 از نظر سازمان بهداشت و afday و تقریبا تمامی سازمان هایی که بر بهداشت نظارت دارند از جمله سلامت و درمان تزریق بوتاکس برای جوان سازی پوست کاملا ایمن و بی خطر است.

 در کشور آمریکا از سال ۱۹۸۹ تا ۲۰۰۳ به تنها ۳۶ نفر بعد از تزریق بوتاکس عوارض جانبی داشته اند که سیزده نفر از این افراد مشکلات زمینه ای داشته اند و مشکلاتی که در رابطه با تزریق بوتاکس برای آن ها به وجود آمده باشد گزارش نشده است.

همچنین بر اساس مطالعات تنها سه درصد از افراد بزرگسال که بوتاکس و تزریق کرده اند دچار عوارض جانبی شدیدی شده اند که معمولا این تزریق به واسطه ی افراد غیر متخصص و غیر پزشک و در موارد نامناسب استفاده شده است.

طبق تحقیقات خطر تزریق بوتاکس برای زیبا سازی و جوان سازی پوست کم تر از عوارض بوتاکس است و در مواردی از تزریق بوتاکس برای استفاده های درمانی هم تجویز می شود.

در آمار های که گفته شد تمام کسانی که هر بار تزریق داشتند تجربه های درمانی بوتاکس را دریافت کرده بودند در رابطه با کاربرد های بوتاکس در ادامه توضیحاتی می دهیم پس با ما همراه باشید.

دوز بوتاکسی که برای پوست استفاده می شود به قدری کم است که هیچ خطری برای فرد به وجود نمی آورد در استفاده های درمانی بوتاکس از دوز های بالا استفاده خواهد شد برای همین احتمال وقوع عوارض نسبتا شدید تر وجود دارد.

تماس و مشاوره رایگان : ٠٩٠٢٢٦٣٥٥٥٥

تماس با ما

شما میتوانید در این قسمت با ما در تماس باشید

شماره های تماس با کلینیک: 02122143600 و 09022635555

آدرس مطب: تهران، سعادت آباد، بلوار پاكنژاد، چهارراه سرو، كوچه جوى پا، پلاك ٣٨، طبقه ٥، واحد ٢٥