دکتر آکو حمزه ای | عوامل موثر در ماندگاری ژل و بوتاکس در افراد مختلف
عوامل موثر در ماندگاری ژل و بوتاکس در افراد مختلف

عوامل موثر در ماندگاری ژل و بوتاکس در افراد مختلف

عوامل موثر در ماندگاری ژل و بوتاکس در افراد مختلف

ماندگاری ژل و بوتاکس در افراد مختلف و بسته به نوع تزریق می تواند متفاوت باشد. بنابراین بیشترین زمان ماندگاری و دوام بین 6 الی 12 ماه است. البته تزریق ژل و بوتاکس یکی از راه های عالی برای مقابله با آثار پیری بوده که اثر این مواد به چند ماه محدود می شود. پس ژل یا بوتاکس با گذشت بازه زمانی مشخص و بسته به بدن فرد تخریب، جذب و یا از بین می رود. در حالت کلی با رعایت یکسری از عوامل متعدد می توان بر دوام و ماندگاری بوتاکس و ژل افزود.

 

روش های موثر در ماندگاری ژل و بوتاکس

ایجاد زیبایی و رفع مشکلات پوستی همچون افتادگی و چین و چروک با روش های تزریق بوتاکس و ژل امکان پذیر می باشد. ولی ماندگاری ژل و بوتاکس به عنوان یک روش غیر تهاجمی در شرایط ایده آل، چند ماه الی 2 سال طول می کشد. زیرا این مواد در حالت نرمال جذب بدن شده و کارایی لازم را از دست می دهند. البته بسته به نوع و کیفیت محصول، نتایج و ماندگاری بوتاکس و ژل متفاوت است. بنابراین برای دریافت خدمات تزریق بوتاکس و ژل با ماندگاری بالا می توان به بهترین کلینیک زیبایی در سعادت آباد مراجعه کرد. ناگفته نماند بعد از تزریق بهترین روش ها برای افزایش ماندگاری و دوام بالای تزریق بوتاکس و ژل به شرح زیر می باشند.

 

عدم قرارگیری در معرض نور خورشید

یکی از عوامل مهم که ماندگاری ژل و بوتاکس را به طور چشمگیری کاهش می دهد، قرارگیری در معرض نور خورشید به صورت مستقیم است. زیرا نور آفتاب دارای اشعه ماوراء بنفش بوده که نتیجه درمان بوتاکس و ژل را معکوس می نماید. بنابراین افرادی که تزریق فیلر و بوتاکس انجام می دهند باید زمان قرارگیری در معرض نور خورشید از ضدآفتاب استفاده نمایند. همچنین کلاه های لبه دار و پهن بهترین گزینه برای جلوگیری از تابش نور خورشید به صورت مستقیم می باشند.

 

مراقبت از پوست راز ماندگاری ژل و بوتاکس

مراقبت روزانه و مداوم از پوست یکی از مناسب ترین روش ها برای افزایش ماندگاری ژل و بوتاکس می باشد. البته این مراقبت ها با روش های مختلفی صورت می گیرند که درمان های آرایشی بهترین روش است. همچنین امروزه با تنوع در مواد بهداشتی و آرایشی می توان با هزینه اندک از پوست مراقبت کرد. بنابراین افرادی که پوست خود را در طول روز مرطوب نگه می دارند زمینه را برای تقویت و آبرسانی پوست مهیا می سازند.. ناگفته نماند که نوشیدن 8 لیوان آب در طول شبانه روز، یکی دیگر از راه های آبرسانی به پوست است.

 

رژیم غذایی مناسب

 

راز ماندگاری ژل و بوتاکس

 

متخصصان زیبایی برای افزایش ماندگاری ژل و بوتاکس به زیباجویان توصیه می کنند که رژیم غذایی متعادلی داشته باشند. زیرا تغذیه مناسب در دوام بوتاکس و ژل نقش بسزایی داشته و هر غذایی که خورده می شود به طور مستقیم بر کلاژن سازی و پوست اثر می گذارد. بنابراین مصرف خوراکی های دارای ارزش غذایی بالا در اولویت بوده و باید در طول روز انواع مواد معدنی، ویتامین ها، اسیدهای چرب همچون امگا 3 و آهن مورد استفاده قرار گیرد. همچنین مصرف قندهای تولیدی و غذاهای بسته بندی و فرآوری شده دارای ارزش غذایی زیاد نبوده و التهاب بدن را به دنبال دارند.

 

افزایش روی بدن

مصرف بعضی از مواد معدنی و ویتامین با خواص جوانسازی و کلاژن سازی، ماندگاری ژل و بوتاکس را تضمین می کنند. روی یکی از این مواد بسیار ضروری بوده که مصرف آن به صورت روزانه و در وعده های غذایی توصیه می شود. همچنین طبق برخی از تحقیقات دوام و اثر ژل و بوتاکس با میزان روی موجود در بدن رابطه مستقیم داشته و علاوه بر مواد غذایی با مصرف مکمل ها می توان روند پیری را متوقف کرد. بنابراین مکمل روی از افتادگی و چین و چروک های پوست جلوگیری می نماید.

 

 

نظرات

در حال حاضر نظری ثبت نگردیده

دیدگاهتان را بنویسید

شما میتوانید در این قسمت دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .

تماس و مشاوره رایگان : ٠٩٠٢٢٦٣٥٥٥٥

تماس با ما

شما میتوانید در این قسمت با ما در تماس باشید

شماره های تماس با کلینیک: 02122143600 و 09022635555

آدرس مطب: تهران، سعادت آباد، بلوار پاكنژاد، چهارراه سرو، كوچه جوى پا، پلاك ٣٨، طبقه ٥، واحد ٢٥